Profil školy

Hlavným zámerom gymnázia je, aby žiaci získavali počas štúdia kľúčové kompetencie rozvinuté do takej miery, aby ich vybavili pre život v dospelosti a ktoré budú predstavovať základ pre ďalšie vzdelávanie a profesionálny rast, a  aby boli schopní tieto kompetencie ďalej rozvíjať a aktualizovať po celý život v rámci celoživotného vzdelávania.

Dôvody, prečo študovať na našom gymnáziu:

• Kurikulum školy – takmer 70 ročná tradícia školy a viac 7000 tisíc absolventov školy.
  • Úplná kvalifikovanosť učiteľov, stabilizácia pedagogického zboru.
  • Voľba predmetov v 3. a 4. ročníku podľa potrieb štúdia na vysokých školách.
  • Integrácia informačno-komunikačných technológií, počítačová gramotnosť učiteľov a žiakov.
  • Práca na projektoch (vlastné projekty, Infovek, E-maturita, Eurofondy, Sokrates, Comenius).
  • Možnosť získania Sprachdiplomu z nemeckého jazyka.
  • Vysoké percento úspešnosti prijatia a štúdia na vysokých školách.
  • Schopnosť získať sponzorov pre rozvoj školy.
  • Aktivity žiakov - úspechy na súťažiach, imatrikulácia, rozlúčka so štvrtákmi, gymnaziálny ples, divadelné a filmové predstavenia, exkurzie, výlety, lyžiarsky kurz, školský časopis.
  • Škola rodinného typu (študujú tu deti bývalých absolventov).
  • Úroveň vystupovania žiakov na verejnosti.
  • Dostupnosť školy, typická školská budova, záujem o školu detí aj z iných okresov.
  • Škola organizuje regionálne kolá rôznych školských súťaží.
  • Školská psychologička

Informácie o škole sú poskytované v súlade s platným zákonom o prístupe k informáciám. Základným prostriedkom informovanosti zamestnancov školy, žiakov a ich rodičov je www stránka školy.

Za plnenie Smernice k podávaniu, preverovaniu a evidovaniu podnetov podávaných v zmysle  zákona č. 307/2014 Z. z. je zodpovedný
PaedDr. Ivan Pajtaš, riaditeľ školy.

Prenos informácií:

- k rodičom a verejnosti:

- k žiakom:

- k učiteľom:

• plenárne rodičovské stretnutia
  • triedne aktívy rodičov
  • telefón
  • elektronická žiacka knižka
  • osobné stretnutia
  • oznámenia na základe rozhodnutí riaditeľa školy
  • spolupráca s médiami
  • triednické hodiny