• Školské kolo OĽP

• V dňoch 18. a 25. 11. 2020 sa uskutočnilo online školské kolo XXIII. ročníka Olympiády ľudských práv formou písomného testu a ústnej obhajoby modelovej situácie súvisiacej s aktuálnymi udalosťami  doma i vo svete a s aplikovaním ľudskoprávnej problematiky.Účasť nebola vysoká, avšak kvalita súťažiacich výborná. Všetci súťažiaci splnili podmienky úspešného riešiteľa OĽP. Postup do krajského kola si po veľmi vyrovnaných výkonoch vybojoval Matúš SUKEĽ (4. B) pred Tamarou ŠTOFÍKOVOU (3. E), ktorá je jeho náhradníčkou vo vyššom kole. Obaja preukázali výborné vedomosti, kritické myslenie a schopnosť analýzy i argumentácie pri ochrane ľudských práv. V písomnej časti bola najlepšia Natália ADAMOVÁ a Matúš SUKEĽ, v ústnej časti Tamara ŠTOFÍKOVÁ a Matúš SUKEĽ.

Výsledky:

1. Matúš SUKEĽ (4. B)

2. Tamara ŠTOFÍKOVÁ (3.E)

3. Natália ADAMOVÁ (4.D)

Všetkým účastníkom ďakujeme za prejavený záujem a úspešné zvládnutie testovej časti, najlepším blahoželáme a postupujúcemu prajeme, aby vo februári s úspechom reprezentoval našu školu. JK

• Noc výskumníkov

• Dňa 27. 11. 2020 sa aj naši žiaci zúčastnili pod vedením predmetovej komisie  matematiky a fyziky celoslovenskej akcie Noc výskumníkov. Okrem samotnej účasti žiakov na popularizačných prednáškach obohatených množstvom zaujímavých experimentov si niektorí žiaci aj zasúťažili. Najlepší výsledok v matematickej súťaži Attomat dosiahol žiak triedy 1.C Daniel Milčo. Touto cestou mu blahoželáme vo viere že aj táto súťaž ho bude motivovať, a to nielen jeho ale aj ostatných študentov, k účasti na ďalších matematických súťažiach. A súťažiť v matematike budeme už čoskoro. Predmetová  komisia matematiky už v týchto dňoch formuje súťažne tímy študentov našej školy na matematickú súťaž Matematický náboj.        - Milan Krempaský -

• ZENIT v programovaní krajské kolo

• V štvrtok 26.11.2020 sa konalo krajské kolo programátorskej súťaže ZENIT v programovaní. V kategórii mladších žiakov kat. B sa umiestnil Richard Porochnavý na 13. mieste a Adam Soták na  8. mieste. V kategórii A tzn. starších žiakov, boli prví dvaja naši: 2. miesto Dávid Benko a 1.miesto Samuel Koribanič. Samuel ako víťaz postupuje na celoslovenské kolo. Ďakujeme našim šikovným študentom za vzornú reprezentáciu školy a držíme Samuelovi Koribaničovi palce na celoslovenskom kole.  foto informačné: spred roka      - JanKo cák -

• Majstrovstvá Prešovského kraja ZŠ a SŠ v šachu

• V nedeľu 22.11.2020 nezisková organizácia Šachy Reinter, n.o. usporiadala online Majstrovstvá Prešovského kraja základných a stredných škôl  v šachu. V dvoch oddelených turnajoch si zahralo 58 žiakov 28 stredoškolákov sedem súťažných kôl tempom 2 x 7 minút plus bonus 3 sekundy za každý vykonaný ťah. Cieľ bol jasný - získať medaily a miestenky na celoslovenské kolo tejto postupovej školskej súťaže, čo však nebolo jednoduchou záležitosťou. V oboch turnajoch to bola dráma až do samého konca a o konečnom poradí rozhodovali výsledky posledných partií. Svoje želiezka v ohni mali aj humenské stredné školy - S. Simonovú, M.Valka, P.Greňa, D. Lopatu, L. Semana a ďalších. Najlepšie si z nich počínala Stela Simonová, ktorá vybojovala medzi študentkami striebornú priečku a bude tak naše mesto, svoju školu i šachový klub, zastupovať na Majstrovstvách Slovenska v decembri, taktiež online turnaji spolu s desiatimi postupujúcimi z krajského kola. Majsterkou sa stala najvyššie nasadená Dominika Ferková z Bardejova a bronzová škončila Natália Ivanecká z Prešova. Medzi stredoškolákmi titul získal hrač Šachy Reinter Benjamín Kardis z Prešova, pred Michalom Verbovským zo Sabinova a tretím Adrianom Angelovičom z Bardejova. Pochvalu si zaslúžia na 5. a 6. mieste domáci borci M.Valko a P.Greňo. Ďakujeme všetkým hráčom, ako i rodičom a pedagógom a postupujúcim želáme veľa úspechov na celoslovenskom kole!

• iBobor 2020

•

Aj keď v stiesnených podmienkach aj toho roku sa konala tradičná medzinárodná informatická súťaž iBobor. Súťažiaci súťažili zo svojich počítačov doma. Naši študenti sa zúčastnili súťaže v kategóriach Junior (1. a 2. ročník) a Senior (3. a 4. ročník). Na celom Slovensku bolo 6234 juniorov a 3229 seniorov. Počet súťažiacich za našu školu bol 12 juniorov a 7 seniorov. Ocenenie  úspešný riešiteľ získali naši ôsmi juniori a štyria seniori. Najvyšší percentil dosiahli títo naši štyria študenti v kategórii junior.

Bibiána Pavlíková 2. B  74,67 bodov, 99. percentil

Ivan Gavula           2. C  74,67 bodov, 99. percentil

Rastislav Repko    2. B  73,34 bodov, 99. percentil

Michal Židzik         2. B   73,34 bodov, 99. percentil

V kategórii senior boli ťažšie úlohy. Vyhodnotenie našich najlepších po ročníkoch: