• Úspech v Ekonomickej olympiáde – postup na celoslovenské kolo

• Do krajského kola EO sa prebojovali 4 naši žiaci, čo bolo najväčšie zastúpenie zo všetkých škôl.  Boli to: Natália CHALČÁKOVÁ (1.A), Daniel TELEPUN (1.A), Ema BORŠČOVÁ (1.C) a Anna Alexandra SOSŇAKOVÁ (II.A). I keď, žiaľ,  nastali aj technické problémy u jednej z našich súťažiacich,  zaznamenali sme nielen výborné výsledky, ale aj významný úspech. Anna Alexandra SOSŇAKOVÁ (II.A) postúpila na celoslovenské kolo EO, pričom z každého kraja postupujú minimálne traja súťažiaci s najlepším výsledkom z kraja, následne ďalší súťažiaci s najvyšším bodovým ziskom bez ohľadu na príslušnosť ku kraju. Celkový počet finalistov v celoslovenskom kole je 50. Celoslovenské finále sa bude konať v júni 2021 na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave. Prajeme Anne Alexandre, aby sa jej darilo, a my jej budeme držať palce. -JK-

• Medzinárodná matematická súťaž: Matematický náboj

• Sme druhí najlepší  (kategória Junior, školy Prešovského samosprávneho kraja)

Skupinka našich študentov s nadšením pre matematiku sa dňa 23. 4. 2021 pod vedením predmetovej komisie matematiky zúčastnila matematickej súťaže: Matematický náboj. Naša školu  reprezentovalo päť družstiev od najmladších žiakov (študentov prvého ročníka) po najstarších žiakov (študentov štvrtého ročníka).

A nesklamali. Najlepšie sa umiestnilo družstvo prvákov (kategória Junior): Viktória Hlohincová (1.C), Ema Borščová (1.C), Daniel Milčo (1.C), Boris Barica (1.C), Filip Krempaský (1.B), ktorí dosiahli druhé miesto (školy v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja).  S rovnakým počtom bodov sa za družstvom prvákov umiestnilo družstvo druhákov: Timotej Jakubov (2.B), Kristína Milčová (2.B), Bibiána Pavlíková (2.B), Maroš Soták (2.B), Michal Židzik (2.B). Ďalšie tri družstvá dosiahli tiež pekné výsledky.

Všetkým blahoželáme a už dnes sa tešíme na budúce správy o ich bojoch v matematických súťažiach.

- MK-

• Geografická olympiáda

• V tomto školskom roku sa uskutočnila aj geografická olympiáda online. Naša škola mala zastúpenie v kategórii Z, ktorá pozostávala z online testu. 26. 3. prebehlo krajské kolo, ktorého sa zúčastnili postupujúci žiaci zo školského kola. Z nich si najlepšie viedol Denis Maroš Pavlinský (1. A), ktorý skončil na krásnom 2. mieste v rámci PO kraja. P. Adámek (3. D), R. Porochnavý (1. A), M. J. Vaceľ (1. B) a M. Pandoš (1. B) skončili ako úspešní riešitelia. Všetkým gratulujeme a ďakujeme za úspešné reprezentovanie školy.  -AP-

• Majstrovstvá SR v zrýchlenom šachu ONLINE žiakov a žiačok SŠ

• GRATULÁCIA nášmu šachovému tímu. V sobotu, 17.04.2021, sa uskutočnili Majstrovstvá SR v zrýchlenom šachu ONLINE žiakov a žiačok stredných škôl. Súťaže sa zúčastnilo 70 družstiev z celého Slovenska. Po predchádzajúcom 19. mieste si naši reprezentanti polepšili a dosiahli krásny úspech - 11. miesto. Ešte raz gratulujem a ďakujem všetkým za vzornú reprezentáciu školy, LH. výsledky

• Úspech našich aj na celoštátnom kole Biologickej olympiády

• V utorok 13.4.2021 sa uskutočnilo celoštátne kolo Biologickej olympiády v kategórii B. Našu školu na súťaži veľmi úspešne reprezentovali Rastislav Repko z II.B a Matej Kislan z II.C. Rasťo obsadil v konkurencii 24 súťažiacich vynikajúce 4. miesto. Žiaľ, Matej bol zo súťaže vyradený, pretože jeho odpovede v teoretickej časti nemohli byť ohodnotené kvôli technickým problémom IUVENTY (organizátora súťaže). Je to škoda aj preto, že Matej v praktickej časti dosiahol druhý najlepší výsledok spomedzi všetkých zúčastnených. Aj napriek týmto nepríjemnostiam obom chlapcom srdečne blahoželáme k úspechu a ďakujeme im za vynikajúcu reprezentáciu školy. -JF-

• Úspech na celoštátnom kole chemickej olympiády

• V pondelok 12. 4. 2021 sa uskutočnilo celoštátne kolo ChO v kategórii A, ktoré prinieslo ďalší úspech pre žiaka nášho gymnázia. Z celkovo 29 účastníkov sa Samuel Kolesár zo IV. A triedy umiestnil na vynikajúcom 3. mieste. Na základe umiestnenia sa zároveň zúčastní v termíne od 20. do 26. 4. medzinárodnej Mendelejevskej olympiády (Moskva, online). Blahoželáme a držíme palce na medzinárodnej olympiáde. -MM-

• Výrazný úspech nášho študenta na celoštátnom kole matematickej olympiády

• V dňoch 22. – 23. marca 2021 sa uskutočnilo celoštátne kolo matematickej olympiády – kategória A. Našu školu na tejto súťaži veľmi úspešne zastupoval žiak 3.E triedy Samuel Koribanič. V konkurencii 42 účastníkov obsadil delené 8. miesto a bol zaradený medzi víťazov danej súťaže. Samovi k úspechu blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy. -VŽ-