• Fakulta sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave pod vedením Ministerstva  školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky organizuje celoslovenskú Olympiádu o Európskej únii. Olympiáda o Európskej únii je určená hlavne pre študentov 3. a 4. ročníka stredných škôl. Je to vedomostná súťaž a výchovno-vzdelávacia aktivita zameraná na prehlbovanie vedomostí žiakov o Európskej únii, ktorá zároveň vytvára priestor pre aktívnu komunikáciu mládeže a budovanie pozitívnych vzorov a návykov. Do 29.9.2017 sa jednotlivé tímy zložené z troch študentov a jedného pedagogického zamestnanca mali prihlásiť do súťaže prostredníctvom on-line registračného formulára, ktorý bol zverejnený na webovej stránke fakulty www.fsvucm.sk. Prihlásené tímy následne dostali odkazy na študijné materiály ku kvízovým otázkam. Dňa 18.10.2017 sa uskutočnilo regionálne elektronické kolo, ktoré bolo vyhodnotené do dňa 25.10.2017. Všetky inštrukcie boli zaslané registrovaným súťažným tímom. Do finálového kola postúpilo 8 najlepších súťažných tímov z celého Slovenska. Dňa 10.11.2017 sa v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku uskutočnilo celoslovenské finálové  kolo v priestoroch Fakulty sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V celoslovenskom kole súťažilo 8 najlepších tímov z regionálneho elektronického kola. Počas celoslovenského finálového kola sa uskutočnili rôzne sprievodné aktivity v oblasti európskej agendy. Všetci súťažiaci a pedagógovia, ktorí sa zúčastnili finálového kola, dostali dekrét o účasti, vecné ceny a diplomy. Víťazný tím sa zároveň zúčastní odbornej exkurzie v sídle európskych inštitúcií v Bruseli a získa hodnotné vecné ceny. Všetkým zúčastneným sa olympiáda veľmi páčila a boli nadšení. Dúfame, že aj nabudúce bude mať naša škola možnosť zapojiť sa do podobnej akcie. Študenti si aj prostredníctvom tejto olympiády rozšírili obzory svojho poznania o veci, ktoré by sme ako správni Európania mali vedieť.