Školská knižnica

• Súčasťou našej školy je aj školská knižnica, ktorá je určená predovšetkým na  informačné a dokumentové zabezpečenie výchovno-vzdelávacej činnosti a výchovno-vzdelávacieho procesu. Táto knižnica zlučuje dva typy knižníc, a to učiteľskú a žiacku, ktorých úlohou je poskytovať knižnično-informačné služby našim študentom, pedagógom a zamestnancom školy.

• Školská knižnica je rozdelená na dve časti, slovenskú a cudzojazyčnú, z ktorých každá sa nachádza v samostatnej miestnosti. Slovenskú časť tvorí krásna a odborná literatúra, povinná a odporúčaná literatúra pre študentov v rámci predmetu slovenský jazyk a literatúra a ruská literatúra. Cudzojazyčnú časť tvorí odborná a krásna literatúra v anglickom a nemeckom jazyku.

• Školská knižnica slúži predovšetkým na študijné účely a čítanie, ale v jej priestoroch sa organizujú aj kultúrno-spoločenské podujatia vo forme prednášok, besied, literárnych súťaží a akcií informačnej výchovy. Aj prostredníctvom vyučovacích hodín, ktoré prebiehajú v priestoroch knižnice, sa študenti učia pracovať s informáciami a zároveň si budujú pozitívny vzťah ku knihám.

• Od roku 2006 je naša škola zapojená do grantového projektu „Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc“, ktorý organizuje Ministerstvo školstva SR. Cieľom tohto projektu je modernizácia školskej knižnice prostredníctvom vytvorenia knižnično-informačného systému s online katalógom a pripojenie školskej knižnice na internet školy. Zároveň sa vďaka získaným finančným prostriedkom doplnil knižničný fond.

„Kniha je záhrada, ktorú môžeš nosiť vo vrecku."

(arabské príslovie)

Milí študenti, v tomto školskom roku

Vám bude k dispozícii naša

Školská knižnica  každú veľkú prestávku

od pondelka do piatku.

Tešia sa na Vás p. uč. Krišková, Maja, Barbara, Laura a Paťa J

PS: V prípade potreby ma nájdete na B 217 (Krišková).

Počet návštev: 12075791