• Od nedele 22.1.2023 do piatku 27.1.2023 boli naši študenti druhého ročníka pripravení vyskúšať si krásne snehové podmienky strediska Július vo Vyšnej Slanej.

Slnečné lúče nás vítali takmer každý deň a vietor s nami pretekal každú jazdu.

Odniesli sme si síce pár modrín, ale na nálade nám to neubralo a v srdciach nás hriali spoločné zážitky.

Celkovo sa lyžiarskeho kurzu zúčastnilo 102 žiakov, ktorí boli rozdelení do 7 skupín pod vedením úžasných

učiteľov a inštruktorov.

Večery sme si spríjemňovali posedením v spoločenskej miestnosti, kde si triedy navzájom pripravili zábavný

program.

Dvakrát sme sa spoločne vybrali na dolnú chatu navštíviť našich kamarátov a užili sme si skvelú párty plnú zábavy.

V predposledný deň sa udeľovali ceny za čistotu izbieb, preteky v slalome a za najväčší progres.

Žiaci zo šiestej a siedmej skupiny dostali za výhru v slalome medailu a ostatní boli odmenení sladkosťou.

Týždeň ubehol ako voda, skúsení lyžiari sa zdokonalili a nelyžiari sa naučili lyžovať.

Našim učiteľom sa chceme poďakovať za možnosť užiť si lyžiarsky výcvik, na ktorý budeme ešte dlho spomínať.

(text: Ľubomíra Katkovčinová, Michelle Uramová,Viktória Lenartová)

Foto nájdete tu: lyžiarky2023

• Okresné kolo 33. ročníka olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 19.1.2023 sa na pôde nášho gymnázia uskutočnilo

okresné kolo olympiády v anglickom jazyku,

do ktorého sa zapojilo 30 súťažiacich z okresov Humenné, Snina, Vranov n/Topľou a Medzilaborce.

Našu školu reprezentovali 3 žiačky:

+ Jana Michančová z II.C triedy, ktorá v kategórii 2A obsadila 2. miesto

+ Bibiána Pavlíková zo IV.B triedy v kategórii 2B skončila na 1.mieste

+ Lara Mária Bond zo IV.A triedy, ktorá sa v kategórii 2C2 umiestnila na 1. mieste.

Víťazkám kategórie 2B a 2C2 držíme palce a prajeme veľa úspechov v krajskom kole. -IH-

• Matematická olympiáda

• Predmetová komisia matematiky dňa 24. 1. 2023, ako každoročne, organizovala školské kolo matematickej olympiády v kategóriách B, C (študentov druhého a prvého ročníka). V kategórii B súťažili traja študenti a v kategórii C si zmeralo sily desať študentov. Všetkým účastníkom sme držali palce.

Úspešní riešitelia si svojím výsledkom vybojujú postup na krajské kolo MO.

- MK -

• 5. miesto pre našu školu v hodnotení INEKO

• V najnovšom hodnotení INEKO sa naša škola  umiestnila  na 5. mieste medzi gymnáziami v Prešovskom kraji. Tešíme sa, že patríme dlhodobo medzi špičku výchovno-vzdelávacích inštitúcií  v našom regióne. Vďaka patrí hlavne našim žiakom za ich sústavnú prácu vo vedomostných súťažiach, za ich maturitné výsledky a úspešnosť prijatia na vysoké školy. Učiteľom školy ďakujeme za ich prácu v rámci vyučovacích hodín aj v mimoškolskej oblasti, za používanie moderných vyučovacích metód, prostriedkov a za sústavné sebavzdelávanie.         - JanKo -