• Gymnazisti v A kategórii chemickej olympiády na popredných priečkach

• V uplynulých dňoch sa v Košiciach uskutočnil jubilejný 60. ročník krajského kola chemickej olympiády v najvyššej kategórii A. Naši usilovní chemici sa pod vedením Mgr. Jany Oreskej na tomto prestížnom podujatí nielen zúčastnili, ale vynikajúco zvládli teoretickú i náročnú praktickú časť súťaže a obsadili výborné 2. miesto – Matej Babinský (III.D) – a 4. miesto Sofia Maliková (IV.C). Obaja postupujú aj do celoslovenského kola. Za vzornú reprezentáciu školy v náročnej konkurencii im gratulujeme a želáme ešte veľa ďalších nielen chemických úspechov. Sú to žiaci, ktorí potvrdzujú, že svedomitá práca na sebe prináša úspech. Zároveň môžu byť povzbudením aj pre mladších žiakov, ktorým chémia „vonia“, aby skúsili aj takúto súťaž. (text a foto: -JO-)

• Obvodné kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 18. januára 2024 sa v priestoroch Spojenej strednej školy v Prešove uskutočnilo obvodné kolo olympiády v nemeckom jazyku. Naše gymnázium úspešne reprezentovali :

• v kategórii 2.A - Ľubomír Suško  II.B  - 1.miesto
            • v kategórii 2.B - Viktor Židzik  IV.C - 1.miesto

Mária Gerbová IV.B - 2.miesto

K dosiahnutým úspechom im blahoželáme  a veľa šťastia prajeme aj v krajskom kole! (-AB-)

• Lyžiarsky kurz Vyšná Slaná 2024

• V dňoch 21.1. až 26.1.2024 sme sa my, žiaci druhého ročníka, zúčastnili na  lyžiarskom výcviku vo Vyšnej Slanej. Počas celého pobytu sme mali dobré podmienky na lyžovanie. Po rozdelení do skupín sa žiaci z nižších skupín začali učiť lyžovať, zatiaľ čo tí z vyšších si zdokonaľovali svoje zručnosti. Po troch dňoch trénovania sa vo štvrtok konali preteky v slalome. Každý z nás to zvládol, niektorí lepšie, niektorí horšie. V posledný večer sme sa všetci zišli a tým najrýchlejším boli odovzdané sladké odmeny. Z celého výcviku si odnášame nezabudnuteľné spomienky. (text: Hanka Procházková, Barbora Kalaninová)

Album s fotkami: vyšnáslaná2024

• Okresné kolo 34. ročníka olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 17.1.2024 sa na pôde nášej školy uskutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku, do ktorého sa zapojilo 33 súťažiacich z okresov Humenné, Medzilaborce, Snina a Vranov n/Topľou. Našu školu reprezentovali 3 žiaci, ktorí v rámci okresu Humenné obsadili 1. miesto a všetci postupujú do krajského kola:

• Richard Mažerik (II.B trieda) v kategórii 2A,
            • Jana Michančová  (III.C trieda) v kategórii 2B
            • Lara Maria Bond (V.A trieda) v kategórii 2C2

Víťazom okresného kola srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole. -IH-

• V Klube chemikov

• V druhej polovici januára zorganizovalo Centrum voľného času – Regionálne centrum mládeže v Košiciach v spolupráci s Krajskou komisiou Chemickej olympiády (CHO) a  Prírodovedeckou fakultou UPJŠ stretnutie Klubu chemikov, ktoré bolo zamerané na praktické úlohy domáceho a školského kola chemickej olympiády v kategórii A.

Na stretnutie boli pozvaní z Prešovského kraja len ôsmi riešitelia CHO, medzi nimi aj dvaja naši žiaci Sofia Malíková (4.C) a Matej Babinský (3.D). Účasťou na podujatí Klubu chemikov získali všetci pozvaní dostatočný základ na riešenie úloh krajského kola CHO v kategórii A.

Ceníme si túto aktivitu organizátorov, ktorá prispela k zdokonaleniu laboratórnych zručností aj našich žiakov v analytickej a organickej chémii pred krajským kolom, a našim dvom riešiteľom veľmi držíme palce a prajeme zaslúžený úspech v samotnej súťaži.(-JO-)

• Vianočný turnaj

• Vrátime sa trošku v čase.... 18. 12. 2023 sa na našej škole odohral Vianočný turnaj v stolnom tenise a v bedmintone. Žiaci a žiačky zastúpené z každého ročníka súťažili počas celého dňa. Hneď ráno sa rozdelili do skupín, vylosovali si súperov a začali bojovať o víťazstvo. Odohrali desiatky zápasov, a spomedzi všetkých nám svoje zručnosti a šikovnosť potvrdili tí najlepší.

Stolný tenis - CHLAPCI

1. miesto Gibas Marek, II.A

2. miesto Židzik Viktor, IV.C

3.miesto Karpáč Matej, I.C

Stolný tenis-DIEVČATÁ

1.miesto Mňahončáková Michaela, IV.D

2.miesto Polanská Diana, I.D

Bedminton-CHLAPCI

1.miesto Lipa Lukáš, I.D

2.miesto Durkaj Daniel, II. A

3.miesto Janošov Michal, II. A

Bedminton-DIEVČATÁ

1.miesto Sitarčíková Martina, II. D

2.miesto Dzemjanová Júlia, I. A

3.miesto Sitarčíková Mária, III. C

Víťazom aj všetkým zúčastneným gratulujeme. Tešíme sa na Vás opäť o rok!

(Text a foto: Rebeka Rebyová)