Výchovné poradenstvo

• Výchovný poradca uskutočňuje v spolupráci s triednymi učiteľmi vyhľadávanie žiakov s problémami vo výchove a vývine osobnosti. Zabezpečuje pre nich výchovné a výchovnoporadenské aktivity, podľa potreby im sprostredkúva psychologické, iné odborné služby a starostlivosť.

• Poskytuje konzultácie študentom a ich zákonným zástupcom, ako aj pedagogickým zamestnancom školy pri riešení výchovných, vzdelávacích problémov, informuje ich o štúdiu na vysokých školách a poskytuje pomoc pri voľbe povolania. Osobitnú pozornosť venuje žiakom nadaným, talentovaným a žiakom s postihnutím. Zvýšenú pozornosť venuje aj žiakom nastupujúcim do prvého ročníka. Koordinuje prácu komisie výchovného poradenstva, zabezpečuje a spolupodieľa sa na realizácii preventívnych aktivít pre žiakov a rodičov, najmä besied, skupinových stretnutí na aktuálne témy z oblasti učenia a vzdelávania, správania a medziľudských vzťahov, adaptácie, záťaže, prevencie závislostí a iných sociálno-patologických javov.

• Na pedagogických radách informuje pedagogických zamestnancov školy o výchovnoporadenských aktivitách a práci výchovného poradcu. Dôsledne dodržiava a presadzuje v podmienkach školy zákon o ochrane osobných údajov. Výchovný poradca úzko spolupracuje s ostatnými členmi pedagogického zboru, najmä s triednymi učiteľmi, spolupracuje s CPPP, s koordinátorkou primárnej prevencie, s koordinátorkou výchovy k manželstvu a rodičovstvu, úradom práce, záujmovými občianskymi organizáciami, sleduje miestne a regionálne potreby, vývoj zamestnanosti a uplatňovanie absolventov v praxi.

Výchovný poradca

Meno: Mgr. Viktor Židzik
Email: vzidzik@gmail.com
Konzultácia pre žiakov: utorok - štvrtok v čase veľkej prestávky
štvrtok 13:15 - 14:00
individuálne konzultácie podľa dohody
Konzultácia pre rodičov: individuálne konzultácie podľa dohody

Prehľad umiestnenia absolventov šk. r. 2017/2018 na VŠ

Vzor prihlášky na VŠ

Školská psychologická poradňa

Meno: PhDr. Oľga Kostelníková
Telefón: 0908453285

Pracovníčka CPPaP - sociálny pedagóg

Meno: Mgr. Mariana Čukalovská
Telefón: 057/775 0722
Web: www.cpppap-humenne.sk
Činnosť: Individuálne poradenstvo pri zvládaní krízových situácii a možnosti štúdia na VŠ.
Terapie, besedy, prednášky, skupiny.