• Charakteristika voliteľných predmetov

• Na tejto stránke sa nachádzajú informácie pre žiakov, ktorí si chcú zvoliť voliteľný predmet s fyzikálnym zameraním. Takýto predmet si môžu voliť v treťom alebo štvrtom ročníku.

Informácia pre žiakov 2. ročníka štvorročného gymnázia, ktorí si volia predmety do 3. ročníka

Voliteľný predmet

Charakteristika

Seminár z fyziky

2 hod /týždeň

(tretí ročník)

Slúži na prehĺbenie a lepšie precvičenie učiva preberaného v 1. a 2. ročníku formou riešenia dodatočných fyzikálnych úloh.

Seminár z fyziky v 3. ročníku si volia zväčša žiaci, ktorí chcú ísť študovať na VŠ s technickým zameraním, maturovať z fyziky, alebo plánujú štúdium na lekárskych fakultách.

Informácia pre žiakov 3. ročníka štvorročného gymnázia, ktorí si volia predmety do 4. ročníka

Voliteľný predmet

Charakteristika

Fyzika

4 hod / týždeň

(štvrtý ročník)

Slúži na prípravu maturantov a/alebo prípravu na vysoké školy s prírodovedným a technickým zameraním. Preberá sa tu rozsiahla časť učiva, ktorá nebola prebraná v základnom trojročnom kurze fyziky, ale je nevyhnutná k maturite alebo štúdiu na VŠ. Ide sa pritom do väčšej hĺbky aj ohľadom využitia matematických metód.

Fyziku v 4. ročníku si volia zväčša žiaci, ktorí chcú ísť študovať na VŠ s technickým zameraním, alebo maturovať z fyziky.

Seminár z fyziky

2 hod / týždeň

(štvrtý ročník)

Slúži na prípravu maturantov a/alebo prípravu na vysoké školy s prírodovedným a technickým zameraním. Systematicky sa tu opakuje a uceľuje učivo jednotlivých maturitných okruhov. Značná časť vyučovacieho času je venovaná laboratórnym cvičeniam, ktoré musia žiaci absolvovať a z ktorých sú potom skúšaní v maturitných zadaniach.

Seminár z fyziky v 4. ročníku si volia zväčša žiaci, ktorí chcú ísť študovať na VŠ s technickým zameraním alebo maturovať z fyziky ako doplnok k štvorhodinovému voliteľnému predmetu fyzika.

Cvičenia z fyziky

2 hod / týždeň

(štvrtý ročník)

Slúži na prípravu záujemcov o štúdium na lekárskych fakultách. Žiaci riešia úlohy z testovníc na VŠ a testujú svoje vedomosti.

Cvičenia z fyziky v 4. ročníku si volia zväčša žiaci, ktorí plánujú štúdium na lekárskych fakultách.